XVIII Bieg Europejski w formie Festiwalu Biegowego

Drodzy Biegacze,

 Przepraszamy, że tak późno pojawia się pierwszy komunikat odnośnie XVIII Biegu Europejskiego, który miał odbyć się 10 kwietnia. Sytuacja epidemiczna jest nieprzewidywalna, stąd trudno cokolwiek planować. W oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy nie możemy przeprowadzić biegu w tym terminie. Podjęliśmy decyzję,  że zmieniamy termin biegu na 29 maja 2021 r.

Po wielu konsultacjach i dyskusjach zdecydowaliśmy, że chcemy przygotować taką formułę biegu aby odbyła się ona niezależnie od ciągle zmieniających się obostrzeń. Dlatego XVIII Bieg Europejski odbędzie się w formule Open Track (jest to nowy termin, który zapewne wkrótce wpisze się na stałe w organizację biegów). Będzie to dwudniowy Festiwal Biegowy. Każdy uczestnik będzie mógł w wygodnym dla siebie czasie, między 29.05 od godz. 10:00 do 30.05 do godz. 18:00 przebiec wyznaczoną przez Organizatora trasę biegu z oficjalnym pomiarem czasu (czas mierzymy chipami elektronicznymi wbudowanymi w numer startowy). To uczestnik decyduje czy biegnie wcześnie rano, w ciągu dnia lub nocy.

Pomiar będzie prowadzony bez przerw również w godzinach nocnych. Dzięki temu unikniemy nadmiernego gromadzenia się zawodników w jednym czasie.

Jeżeli, uczestnik z różnych względów nie będzie mógł dotrzeć do nas i przebiec wyznaczoną trasę XVIII BE w terminie 29.05-30.05.2021 r. będzie mógł to zrobić w dowolnym miejscu do 13.06.2021r. na dowolnej 10-cio kilometrowej trasie i przesłać ślad GPS do firmy Datasport. 

O wszystkich szczegółach będziemy Was informować od przyszłego tygodnia na stronie biegu www.biegeuropejski.pl oraz na Facebooku. 

 

Z pozdrowieniami

Organizatorzy XVIII BE

Klub Altom © 2024. All rights reserved.