Medal XXI Biegu Europejskiego

Tegoroczna XXI edycja Biegu Europejskiego w Gnieźnie odbędzie się 6 kwietnia pod hasłem „Teraz Czechy”, dlatego nie zabraknie nawiązań do kraju naszego południowego sąsiada.

Medal XXI Biegu Europejskiego w Gnieźnie jest niezwykle symboliczny i nawiązuje do ważnych elementów historii i kultury. Głównym motywem graficznym jest Zamek na Hradczanach. 

Kompleks zamkowy w Pradze jest jednym z większych na świecie i powstał ponad 1000 lat temu. Od dawien dawna zamieszkiwali go czescy królowie i książęta.

Zamek na Hradczanach to ważny element historii Czech i symbol ich kultury. Na wzgórzu zamkowym jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać barokowe kamienice i pałace arystokratów. To miejsce jest pełne historii i tajemnic, a jego obecność na medalu może przypominać o długiej i bogatej przeszłości tego regionu. 

Bieg Europejski w Gnieźnie to doskonała okazja, aby uczcić zarówno naszą narodową historię, jak i europejskie dziedzictwo. Niech ten medal będzie symbolem jedności, sportowej rywalizacji i pamięci o ważnych wydarzeniach. 

 

Klub Altom © 2024. All rights reserved.