Konferencja prasowa XXI Biegu Europejskiego

XXI BIEG EUROPEJSKI POD HASŁEM „TERAZ CZECHY”

W sobotę, 6 kwietnia 2024 r. odbędzie się XXI edycja Biegu Europejskiego, który rozpoczął swąhistorię w roku podpisania Traktatu Aneksyjnego, na mocy które go Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Tradycyjnie start odbędzie się na Rynku, ale tym razem zawodniczki i zawodnicy wyruszą w 10 km trasę ulicami Gniezna godzinie wcześniej o godz.16:00

“W tym roku świętujemy pod hasłem „Teraz Czechy”, a na grafikach biegowych pojawił się m.in. Most Karola oraz Zamek na Hradczanach. Pokazując zabytki Czech chcemy przybliżyć kulturę i historię naszych sąsiadów – Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Republiki Czeskiej w Warszawie, a także Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Tegoroczna edycja Biegu Europejskiego przypada w Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju także dodatkowo tym wydarzeniem promujemy najbardziej dostępną i chyba najstarszą dyscyplinę sportową jaką jest bieganie. Na gnieźnieńskim Rynku pojawią się także byli olimpijczycy: Małgorzata Sobańska, Karolina Nadolska, Kamila Gradus, Tomasz Szymkowiak i Jan Huruk – powiedział Andrzej Krzyścin, Dyrektor Biegu Europejskiego.

Podobnie jak w ubiegłym roku zainteresowanie jest duże, a limit miejsc na XXI Bieg Europejski musiał zostać zwiększony. Zapisanych jest już blisko 1100 uczestników, a na chętnych czeka jeszcze ostatnich 100 pakietów startowych. W ramach biegu głównego dodatkowo rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Ciepłowników, na które już dziś zapisało się ponad 100 osób z branży ciepłowniczej z całej Polski.

“Bieg Europejski to marka i wizytówka Gniezna. Mam ogromną przyjemność aktywnie w nim uczestniczyć – w tym roku po raz ostatni jako Prezydent Gniezna” dodaje Tomasz Budasz.

Jak co roku, dla zwycięzców w różnych kategoriach przygotowane zostały nagrody, w tym rzeczowe od naszego partnera – firmy Altom, a każdy z zawodników po przekroczeniu mety uhonorowany zostanie pamiątkowym medalem na awersie którego znalazł się zarys mapy Czech wraz z wizerunkiem Zamku na Hradczanach.

Miasteczko biegowe na gnieźnieńskim Rynku otwarte będzie już od godziny 13:00 kiedy to sponsorzy strategiczni: Velux i Bridgestone otworzą swoje strefy z atrakcjami przygotowanymi dla całych rodzin. W związku z tym, że główną misją Biegu jest promocja biegania wśród mieszkańców regionu oraz popularyzowanie zdrowego trybu życia i kultury fizycznej również wśród najmłodszych, jak co roku organizowany jest Bieg Przedszkolaka. W sobotę 6 kwietnia o godzinie 14:15 dzieci wezmą udział we wspólnej biegowej zabawie by zdobyć pamiątkową koszulkę, medal oraz upominek. Patronat nad Biegiem Przedszkolaków objęło Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Klub Altom © 2024. All rights reserved.