Komunikat organizatorów XVIII Biegu Europejskiego

    Dziesięć lat temu 10.04.2010 podjęliśmy bardzo trudną decyzję o odwołaniu VIII Biegu Europejskiego. Wówczas udało się zorganizować ten bieg w nowym, wyznaczonym terminie.

            W tym roku z uwagi na brak możliwości ustalenia, kiedy zagrożenie epidemiczne ustanie i fakt odwołania wszystkich imprez masowych przez Prezydenta Miasta Gniezna do końca lipca 2020, nie jesteśmy w stanie w tym roku wyznaczyć nowego, bezpiecznego terminu biegu.

            Tym samym, z żalem informujemy, że XVIII Bieg Europejski w tym roku się nie odbędzie. Zdecydowaliśmy się przenieść nasz bieg na przyszły rok.

Nowa data to 10 kwietnia 2021 roku.

            To bardzo trudny czas dla nas wszystkich i decyzje o odwoływaniu imprez, przekładaniu na nowe terminy nie są łatwe. Dodatkowo ważny jest też aspekt finansowy. Ponieśliśmy już nakłady na organizację biegu planowanego na 18 kwietnia i jesteśmy, podobnie jak inni organizatorzy w Polsce, w trudnej sytuacji finansowej.

Zdajemy sobie sprawę, że Wam również nie jest łatwo, niejednokrotnie opłaciliście już kilka biegów. To pokazuje, że teraz – jak nigdy wcześniej – potrzebne jest zrozumienie
i solidarność, a my chcemy być względem Was transparentni.

            W związku z powyższym oraz wniesioną przez Was opłatę startową, mimo, że zgodnie z Regulaminem w sytuacjach niezależnych od Organizatora nie podlega ona zwrotowi, proponujemy Wam wykorzystać  jedną z następujących opcji:

  1. Przepisanie opłaty startowej na 43. Bieg Lechitów (20.09.2020 r.) lub VI Gnieźnieński Bieg Niepodległości (11.11.2020 r.)
  2. Przeniesienie opłaty startowej na nowy termin Biegu Europejskiego 10 kwietnia 2021 r.
    (do 15 maja 2020 r)
  3. Bezpłatne przepisanie pakietu startowego na inną osobę (osobiście na koncie w portalu Datasport do 15 maja 2020 r.)
  4. Osobom które nie zechcą skorzystać z żadnej z powyższych możliwości, na ich prośbę organizator na swój koszt wyśle koszulkę z XVIII Biegu Europejskiego.

Jako organizatorzy, ale również jako biegacze, zachęcamy do pozostawienia swojej opłaty startowej i udziału w przyszłorocznej imprezie!

 

Jeśli decydujecie się na opcje pierwszą – napiszcie do 15 maja 2020 r. na adres biuro@klubaltom.pl na który bieg Was przepisać.

Jeśli decydujecie się na opcje drugą – nie musicie nic robić, po 15 maja 2020 r. zostaniecie automatycznie przepisani na przyszłoroczny Bieg Europejski.

Jeśli decydujecie się na opcje trzecią – zróbcie to na Waszym koncie w Datasport do 15 maja 2020 r.

Jeśli decydujecie się na opcje czwartą –  do 15 maja 2020 r. na adres biuro@klubaltom.pl przyślijcie dane, na które mamy wysłać koszulkę, oraz rozmiar.

W sytuacjach wyjątkowych, prosimy do 15 maja 2020 r. o mail na adres biuro@klubaltom.pl zawierający prośbę o zwrot opłaty startowej, oraz potwierdzenie przelewu – jest ono niezbędne do weryfikacji wpłat (wpływały one na konta Datasport) – tę opcje przedstawiamy na końcu i liczymy, że zostanie wykorzystana w wyjątkowych sytuacjach, co da szansę Organizatorom na wyjście z trudnej sytuacji finansowej związanej z Biegiem.

Ze względu na poniesione przez nas koszty, prosimy, żeby były to przemyślane decyzje. Prośby będą rozpatrywane indywidualnie. Liczymy na zrozumienie naszej sytuacji.

Chcemy razem pokonać wszelkie przeciwności i wrócić wspólnie silniejsi za rok!

Z koleżeńskim, biegowym pozdrowieniem – Organizatorzy XVIII Biegu Europejskiego.

Klub Altom © 2024. All rights reserved.