Bieg Przedszkolaków dla dzieci z Ukrainy

9 kwietnia na gnieźnieńskim Rynku odbył się Bieg Przedszkolaków w ramach XIX Biegu Europejskiego. 

„W zdrowym ciele, zdrowy duch” dlatego Bieg Europejski promuje aktywność fizyczną od najmłodszych lat. Jak co roku wydarzenie dla najmłodszych wspierała Hurtownia Mięsa i Wędlin CHŁODEX oraz Grupa Handlowa “Wędliny od zawsze”.

Do biegu zgłosiło się 168 dzieci. To bardzo dobra frekwencja. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę a na mecie dyplom, medal, słodkie upominki oraz bidon. 

Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom, którzy wystartowali w Biegu Przedszkolaka. Dzięki Wam przekazujemy zebrane środki dla Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, który organizuje rozmaite warsztaty dla dzieci uchodźców którzy zamieszkali na terenie Gniezna. Spotkanie połączone z warsztatami kreatywnymi dla rodzin z Ukrainy umożliwiają również zapoznanie się z lokalną społecznością.

Najbliższe wydarzenie odbędzie się 20 kwietnia o godz. 17:00. Zapraszamy na dziedziniec Starego Ratusza aby wspólnie z Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie uczestniczyć w warsztatach mających na celu przybliżyć uczestnikom prawosławną Wielkanoc oraz obyczaje naszych sąsiadów.

Rodziny z Ukrainy wspólnie z pracownikami MOKu przygotowali szereg propozycji. W programie:

  • warsztat lepienia pierogów ukraińskich z pysznym farszem,
  • warsztaty ozdób wielkanocnych oraz wiosennych.
  • malowanie i dekorowanie jaj tradycyjnym ludowymi motywami ukraińskimi.
  • degustacja barszczu ukraińskiego w najlepszym wydaniu,
  • dla każdego dziecka – mała słodka niespodzianka.

Serdecznie zapraszamy każdego, kto ma czas i chęć na dziedziniec Starego Ratusza 20 kwietnia o godz. 17.00.

Klub Altom © 2024. All rights reserved.