XV Bieg Europejski 2017

2017-07-05 19:58:00

Relacja z XV Biegu Europejskiego

W sobotę 7 kwietnia 2017 roku odbył się XV Bieg Europejski. 1509 osób wystartowało w XV Biegu Europejskim. Zawody, podobnie jak przed rokiem, zdominowali Kenijczycy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca. O zwycięstwie Dominica Mailu Musyimi zadecydowała jedna sekunda.

 

28-latek z Kenii dobiegł na metę z czasem 28 minut i 52 sekund.  Sekundę po nim linię mety przekroczył zeszłoroczny triumfator – Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo. Na trzecim miejscu uplasował się najlepszy z Polaków – Arkadiusz Gardzielewski ze Śląska Wrocław (0:28:55). Wcześniej Arek dwukrotnie wygrywał Bieg Europejski (w 2011 i 2015 roku).

Wśród kobiet – podobnie jak przed rokiem – zwyciężyła Izabella Trzaskalska ():33:21). Polka poprawiła swój czas z zeszłego roku o 46 sekund.

 

    Bieg wystartował o godz. 17 z gnieźnieńskiego Rynku. Nim na starcie zameldowali się uczestnicy głównego biegu, o godz. 15:30 najmłodsi pobiegli w Biegu Przedszkolaka. Do pokonania mieli dystans 200 metrów.

 

   Od 2015 roku każda edycja zawodów nawiązuje do jednego z państw Unii Europejskiej. – Pierwsze były Niemcy, potem była Dania, jako, że jednym z partnerów biegu jest firma VELUX. W tym roku padła propozycja, by były to Włochy, a że nawiązaliśmy współpracę z firmą MAPEI mające włoskie korzenie, to uznaliśmy to za dobry pomysł – tłumaczył Andrzej Krzyścin, organizator biegu.

Włoskich akcentów podczas XV Biegu Europejskiego nie brakowało. Wśród biegaczy znaleźli się reprezentanci z Półwyspu Apenińskiego, pamiątkowe medale wykonano w kształcie „buta” czyli konturu Włoch, a zdobiły je polska i włoska flaga oraz rzymskie Koloseum.

Na mecie na biegaczy czekał włoski poczęstunek, a o godzinie 20 odbędzie się koncert włoskiego zespołu Marco Bocchino.

 

WYNIKI 2017

Open

Kobiety

Kategorie wiekowe

Gnieźnianie

treݦ zostaԡ wydrukowana ze strony
http://www.biegeuropejski.pl/wiadomosc,xv-bieg-europejski-2017.html