Bieg Żabki dla przedszkolaków

2016-04-12 11:57:31

XIV Bieg Europejski w Gnieźnie to nie tylko zawody dla dorosłych ale też najmłodszych. Punktualnie o godz. 15:30 w Biegu Żabki wystartowały przedszkolaki. Wokół Rynku pobiegło kilkadziesiąt dzieci.

Bieg Żabki w Gnieźnie. Na starcie same przedszkolaki

 

Od pierwszej edycji Biegu Europejskiego dla najmłodszych organizowaliśmy Bieg Przedszkolaka. W tym roku Żabka Polska objęła patronat nad Biegiem Przedszkolaka. Tym samym bieg nazywa się Biegiem Żabki.

 

Kółko wokół Rynku

Dla dzieci w wieku przedszkolnym wyznaczono trasę wokół gnieźnieńskiego Rynku na dystansie około 200 metrów. Jako pierwsze wystartowały dziewczynki a dopiero po nich na trasie zameldowali się chłopcy. Dzieci mogły pobiec same lub w asyście dorosłych. Istotny był sam udział w rywalizacji a nie wynik na trasie, dlatego nie prowadzona była żadna klasyfikacja w tym biegu.

- Każde ze startujących dzieci otrzyma pamiątkową koszulkę, w której pobiegnie. Nie będzie prowadzona żadna klasyfikacja w tym biegu. Zarówno pierwszy jak i ostatni zawodnik na mecie będzie jednakowo nagrodzony – wyjaśniał Andrzej Krzyścin, dyrektor XIV Biegu Europejskiego w Gnieźnie.

Na mecie, każde dziecko, które ukończyło bieg otrzymało pamiątkowy dyplom oraz upominki.

treݦ zostaԡ wydrukowana ze strony
http://www.biegeuropejski.pl/wiadomosc,bieg-zabki-dla-przedszkolakow.html