Od pierwszej edycji Biegu Europejskiego dla najmłodszych organizowaliśmy Bieg Przedszkolaka. W tym roku najmłodsi również będą mogli pobiec wkoło gnieźnieńskiego Rynku, a patronat nad tym biegiem objęła ŻABKA.

Dzieci w wieku przedszkolnym pobiegną (same lub w asyście dorosłych) w koło gnieźnieńskiego Rynku na dystansie ok. 200 m. Organizatorzy będą przygotowani na maksymalnie 250 uczestników. Każde ze startujących dzieci otrzyma pamiątkową koszulkę i opaskę, w której pobiegnie. Nie będzie prowadzona żadna klasyfikacja w tym biegu. Zależy nam na samym uczestnictwie dzieci w zawodach, nie na rywalizacji. Zarówno pierwszy jak i ostatni zawodnik na mecie będzie jednakowo nagrodzony. Chcemy uniknąć przepychania w sytuacji, gdzie będą duże różnice w możliwościach motorycznych dzieci. Dzieci przed startem otrzymają pamiątkowe koszulki,  a na mecie każde dziecko, które ukończy bieg otrzyma pamiątkowy dyplom oraz oraz plecaczek i zdrowe przekąski ufundowane prze firmę Żabka. Start do Europejskiego Biegu Żabki dla Przedszkolaków odbędzie się 18 kwietnia 2020 o godzinie 15:15. Elektroniczne zgłoszenie, odebrana i ubrana koszulka oraz opaska będą „przepustką” uprawniającą przedszkolaka do startu. Pierwsze wystartują dziewczynki, a po nich w kolejnym biegu chłopcy.

Serdecznie zapraszamy!

UWAGA!

W tym roku duża zmiana dotycząca zgłoszenia dziecka do biegu.  Zgłoszenia będą tylko elektronicznie i muszą być potwierdzone opłatą startową 5 zł, którą  w całości zostanie przekazana za zakup potrzebnych rzeczy dla wychowanków Domu Dziecka w Gnieźnie. Zmiany spowodowane są doświadczeniem z lat ubiegłych. Chcemy unikną dużych kolejek do zgłoszeń w dniu biegu oraz rozczarowania tych dzieci, które od dłuższego czasu są informowane, że wystartują w biegu a może dla nich zabraknąć pakietów startowych.

Klub Altom © 2021. All rights reserved.